Medlemmer

10-4 Koncernen www.10-4.dk
3F Ringkøbing-Skjern www.3f.dk
A/S PJP Murer- og Entreprenørforretning www.pjpbyg.dk
Abel Management  
Acacia www.acacia.dk
Adventure Park www.adventure-park.dk
Advokatanpartsselskabet Thorninger www.thorninger.dk
Advokatfirmaet Johansen & Bliddal ApS www.paulex.dk
Advokathuset Eegholm www.adv-eegholm.dk
Agerbo Gruppen www.agerbogruppen.dk
Agro Korn A/S www.agrokorn.dk
AM Leg A/S www.amleg.dk
Andelskassen www.andelskassen.dk
Animal Toys ApS www.animaltoys.dk
Anlægsgartner Kristian Kjærgaard www.kk-gardens.dk
Anneberg Transport A/S www.anneberg.net
annidamgaard.dk www.annidamgaard.dk
Annies & Jensens Rengøring ApS www.anniesogjensens.dk
Apollo Media www.apollomedia.dk
Arbejdsmiljøhuset www.am-huset.dk
Arkitektfirmaet Bo Christensen ApS www.bochristensen.dk
Arkitektfirmaet C. Bødtker www.boedtker.dk
Arkitektfirmaet Christian Jeppesen MAA & PAR www.arkitekt-clj.dk
Arla Foods amba Nr. Vium www.arlafoods.com
AS SCAN www.as-scan.com
AS Visuals  
ATN Service www.dracon.dk
Autoforum Ringkøbing A/S www.autoforum.dk
Autogården Videbæk A/S www.autogaarden-videbaek.dk
Autoudlejning Tarm-Ringkøbing  
Balnordic ApS  
Bettersafe Sikring IvS www.bettersafe.dk
BG Murer A/S www.bgmurer.dk
Biogasteknik A/S www.biogasteknik.dk
Bitfabrikken www.bitfabrikken.dk
Bjerg Båd & Bilservice www.bbbs.dk
Blomstersmedjen  
Boldmaskine.dk ApS www.boldmaskine.dk
Bollerup-Jensen A/S www.bollerup-jensen.dk
Borean Innovation A/S www.borean.dk
Bork Autoservice  
Bork Kro www.borkkro.dk
Bork-Hemmet Smede og VVS ApS www.borkvvs.dk
Borris El A/S www.o-j.dk/borris-el/
Borris Karosserifabrik www.borris-karosserifabrik.dk
BOUMATIC A/S www.boumatic.dk
Boys & Girls www.boys-girls.dk
Brandworkz A/S www.brandworkz.dk
Bricky I/S  
Brodersen + Kobborg www.brodersenkobborg.dk
Brolægger & Diamantboring C. Sørensen  
Bugge Blomster www.bugge-blomster.dk
By Dyrsø  
Byensbil ApS www.byensbil.dk
Bøssemager Brian Lauridsen  
C. A. Transport IVS  
Carl C. A/S www.carl-c.dk
Charlotte Bæk ApS www.charlottebaek.dk
CH-Regnskab www.ch-regnskab.dk
ClickStarter A/S www.clickstarter.dk
Co2 Light A/S www.co2light.dk
CoffeeZone J. P. Aarup www.cofeezone.dk
ConSet A/S www.conset.com
Dahls Maskinfabrik www.dahls-maskinfabrik.dk/
Dana www.dana.dk
Dana-Tank www.dana-tank.dk
DanCenter Søndervig www.dancenter.dk
Dangro Nordic A/S www.dangro.com
Danmarks Center for Vildlaks www.vildlaks.dk
Dansk Afgratingsteknik A/S www.afgratning.dk
Dansk Outlet www.danskoutlet.dk
Danske Bank A/S www.danskebank.dk
DanWest Feriehusudlejning A/S www.danwest.dk
De 9 Muser www.de9muser.dk
DeLaval www.delava-spjald.dk
Den Grønne Butik www.tarmflora.dk
Design Solutions www.designsolutions.dk
DH Autooptimering  
Digovision www.digovision.dk
Din arbejdsmiljøpartner www.dinarbejdsmiljøpartner.dk
DK Multi-wear ApS www.billig-arbejdstoj.dk
DK Sandblæsning www.dksandblaesning.mono.net
DOVISTA A/S www.dovista.dk
Droneservice Vest IVS  
DYSCON ApS www.dyscon.dk
EagleBurgmann Bredan A/S www.bredan.dk
EDC Ringkøbing www.edc.dk
Edgar Madsen Fiskeeksport & Filetfabrik www.edgarmadsen.dk
Eliés.dk  
Embedded www.etc-embedded.dk
Entreprenør NJ. Allerslev A/S www.njallerslev.dk
Entreprenør og Anlægsgartner www.brunogreen.dk
Erhvervsskolen Vestjylland www.erhvervsskolenvestjylland.dk
Erik Skovgaard ApS www.delaval-skjern.dk
Eriksens Maskinstation A/S www.eriksensmaskinstation.dk
Estate BoligCenter Vestjylland ApS www.estate.dk
EV Metalværk A/S www.evmetal.dk
Event agency starline  
EY Ringkøbing www.ey.com
Fanny & Co. www.fannyogco.dk
Faster Andelskasse www.faan.dk
Ferrodan A/S www.ferrodan.dk
Fibo Intercon A/S www.fibointercon.com
Finderup Autoservice www.bentbil.dk
Firmaet Steen Jørgensen ApS  
Fitcode  
Fjelstervang Tømrer- og murerfirma ApS www.ftmbyg.dk
Fonden Naturkraft www.naturkraft.dk
Fonden Smedenes Hus   
Foot & Face  
Fotograf Andreas Mortensen www.andreas-mortensen.dk
Frich Kommunikation www.frich.nu
Frisør og Make-Up Artist Camille Nygaard  
Funkisfood  
G. K. Trådgnist www.gk-traadgnist.dk
Galleri Rejkjær www.gallerirejkjaer.dk
Get alive www.getalive.dk
Gibo Plast A/S www.gibo.dk
GL-Byg  
Global Castings Lem A/S www.globalcastings.com
GN Termolux A/S www.gntermolux.dk
GPV International A/S www.gpv.dk
Grand Stories Design www.grandstoriesdesign.dk
GraphicCare www.graphiccare.dk
Green Ejendomme ApS www.greenejendomme.dk
GROindefra www.groindefra.com
Gunnar Guldbrand A/S www.gg.dk
Gunpit.dk IVS www.gunpit.dk
Guntex A/S www.guntex.dk
Gyldenberg Design  
Gåsdal Bygningsindustri A/S www.velux.dk
H. Juul Mikkelsen www.hjuulmikkelsen.dk
Haltek ApS www.haltek.dk
Handelsbanken www.handelsbanken.dk/sdrfelding
Hanne Strebøl  
Hansen & Larsen A/S www.hansenlarsen.dk
HansenGroup A/S www.hansengroup.dk
HARDY  
Hasager Kirk Møllerimaskiner  www.hasager-kirk.dk
Heager Maskinstation www.heagermaskinstation.dk
Hee Entreprise A/S www.hee-entreprise.dk
Hee Transport & Flytteforretning www.hee-flyt.dk
Hemmet Bioenergi ApS  
Herborg Mørtelværk www.herborgmortelvaerk.dk
Hippo Kommunikation  
Hoffmann Byg www.hoffmannbyg.dk
Holmsland Klit Golf www.holmslandklitgolf.dk
HOLTEC Automatic - VEST A/S www.holtec.dk
Home Ringkøbing www.home.dk/ringkøbing
Hotel Falken www.hotelfalken.dk
Hotel Fjordgården www.fjordgaarden.dk
Hotel Skjern www.hotelskjern.dk
Hotel Smedegaarden www.smedegaarden.dk
HS Tarm A/S www.hstarm.dk
Huset Appel www.husetappel.dk
Huset Venture Midtjylland www.husetventure.dk
Husted Communication www.husted-communication.dk
Hvide Sande Båd- og Motorservice www.hvbms.dk
Hvide Sande Fiskeauktion A/S www.danskefiskeaktioner.dk
Hvide Sande Fiskernes Fremtid A/S www.fiskernes-fremtid.dk
Hvide Sande Fodklinik www.hvidesandefodklinik.dk
Hvide Sande Havn www.hvshavn.dk
Hvide Sande Isværk A/S  
Hvide Sande Murerforretning ApS www.hvidesandemurer.dk
Hvide Sande Service Group www.hssg.dk
Hvide Sande Shipyard, Steel & Service www.hvsa.dk
Hvide Sande Skibssmedie A/S www.hvss.dk
Hvide Sande Vodbinderi ApS  
Hydra-Grene A/S www.hydra.dk
Indkøbsforeningen AVANCE www.avance-hvidesande.dk
Ingeniørfirmaet Lund  
Ingeniørgruppen Vestjylland www.ingeniorgruppen.dk
Ingeniørkontor Vest www.ingvest.dk
Inger Bech Mobil Film  
insikt www.insikt.dk
ITC - Industriel Teknologi Center for Ringkøbing-Skjern Kommune F.m.b.a.  
Iversen Advokatfirma www.iversenadvokat.dk
Jacobsen & Winding A/S www.jacobsen-winding.dk
Jakobsen International ApS  
Jens & Mads Frich I/S  
Jens Ove Hansen, Tømrer & Bygningssnedker ApS www.j-o-h.dk
JKS A/S www.jks.dk
Jobteam - Herning www.jobteam.dk
JoNiRa-Marketing IVS  
JP-sound www.jpsound.dk
JSB Plast A/S www.jsbplast.dk
Jsk Bilsalg og Servis IVS  
Jyllands Park Zoo www.jyllandsparkzoo.dk
Jysk Fynske Medier P/S, att. Dagbladet Ringkøbing-Skjern www.dagbladetringskjern.dk/
Jysk Svømmebads-Teknik A/S www.jst.dk
Jyske Bank www.jyskebank.dk
Jørn Deleuran Fotografi www.jorndeleuran.dk
K. Køleteknik V. M. Faartoft  
K. P. Komponenter www.kpkomponenter.dk
K9outdoor www.k9outdoor.dk
Kabelpark www.kabelpark.dk
Kallehauge Pels  
Kallesøe Machinery A/S www.kallesoe-as.dk
Kavli A/S www.kavli.dk 
Kdmanagement v/Kaj Damgaard  
Keilberg Smykker www.keilbergsmykker.dk
KH Automobiler A/S www.khautomobiler.dk
Kjærs Sliberi  
Kjær's Tømrer & Snedker ApS www.kjaers-blaakilde.dk
Kloster Design/Charly's Café ApS www.klosterdesign.com
Kommandobroen by Grantland www.kommandobroenbygrantland.dk
Konsulentfirmaet H. C. Vestergaard ApS www.hcvestergaard.dk
Kontorassistancen/Dejbjerg Wellnes www.dejbjerg-wellness.dk
Kostakademiet www.kostakademiet.dk
Kramp Danmark A/S https://nordic.kramp.com
Kræs Butik - Café - Restaurant www.cafekraes.dk
KSB Broderi www.ksb-broderi.dk
KVA Vind A/S www.kva-vind.dk
Kvalitetsflow www.kvalitetsflow.dk
Købstædernes Forsikring www.kab.dk
Landia A/S www.landia.dk
Landmand Henrik Hindbo  
Landudviklerne IVS www.landudviklerne.dk
Langsand Laks AS www.langsandlaks.dk
Larsen Autoindretning I/S www.larsenautoindretning.dk
Laubjergs Planteskole ApS www.laubjergs-rosenhave.dk
Laugesens Have www.laugesenshave.dk
Lederne Midt-Vest www.lederne.dk
Lem Beslagfabrik A/S www.lem-beslagfabrik.dk
Lem Hallen www.lem-hallen.dk
Lem VVS  ApS www.lemvvs.dk
Lene Andersen ApS www.lene-andersen.dk
Lighthouse Photo www.lighthousephoto.dk
Lilletræ.dk www.lilletrae.dk
Lindegårdens Økobrug v. Bent & Annegrethe Skals  
Lingo Dan  
Livsstilsbanken www.livsstilsbanken.dk
LO Ringkøbing www.lo-ringkoebingfjord.dk
Local Energy A/S www.localenergy.dk
Lone's Hjemmeservice  
Louise Siig Design Studio IVS  
Lumitech ApS www.lumitech.dk
Lundes  
Lundgaard Smedie www.lundgaardsmedie.dk
Lærdansk Ringkøbing-Skjern www.laerdansk.dk/skoler/ringkoebing-skjern
Majbritts Malerfirma www.majbrittsmalerfirma.dk
MaksiGrass ApS www.maksigrass.dk
Malerfirmaet Pallesen  
Markedsføring i Vest  
Markise & Kalechesmeden www.m-ks.dk
Markservice  
Martinsen www.martinsen.dk
Metal Ringkøbing-Skjern www.danskmetal.dk
Midtvest Tømrer  
Mikkel "De smarte pigers butik" www.mikkelskjern.dk
MillPart A/S www.millpart.dk
Mil-Tek A/S www.miltek.dk
Miss Q Univers www.missqunivers.dk
Modelgården www.modelgaarden.dk
Multiservice/Jeppe Sand  
Natur-tid www.natur-tid.dk
Neusight www.neusight.dk
Niels Chr. Poulsen   
Noe & Kirkegaard A/S www.noe-kirkegaard.dk
Nordic Tech Solutions ApS www.nordictechsolutions.dk
Nordsø Fisk - Hvide Sande ApS  
Novasol AS www.novasol.com
Nr. Bork Keramik www.inge-m.com
Nybomode.dk www.nybomode.dk
Nykredit  www.nykredit.dk
NørgaardNørgaard www.nørgaardnørgaard.dk
Onecollection A/S www.onecollection.com
Orbital www.orbital.dk
Orla Hansen A/S www.orlahansen.dk
Park Trac www.parktrac.dk
Partner Revision www.partner-revision.dk
Partner Revision www.partner-revision.dk
Peters Stenhuggeri www.petersstenhuggeri.dk
Peugeot Ringkøbing G. Bech-Hansen A/S www.peugeot
PG Industri www.pgindustri.dk
Pilgaard Regnskabservice www.pilgaard-regnskabsservice.dk
Plast Profilen A/S  
Pode Plast www.podeplast.dk
PriceWaterhouseCoopers www.pwc.dk
Pro El-Teknik www.lem-el.dk
Procesfabrikken www.procesfabrikken.dk
Pronamic www.pronamic.com
PROVIA a/s www.provia.dk
Psykologisk Rådgivning Grete Karlsen  
PTI A/S www.pti-as.dk
Radio Max www.radiomax.dk
RAH A/S www.rah.dk
Raintree www.raintree.dk
Ramsdal Gruppen www.ramsdalgruppen.dk
Renrist  
Restaurant Pakhuset www.pakhuset-skjern.dk
Restaurant Sandgaarden www.sandgaarden.dk
Ret & Råd www.ret-raad.dk
Revisionsfirmaet Chr. Knudsen www.chr-knudsen.dk 
Revisionsfirmaet Per Jacobsen www.pjrevision.dk
RG Products  
RI 3 ejendomme www.RI3.dk
Ringkjøbing Håndværker- og Industriforening www.ringhi.dk
Ringkjøbing Landbobank www.landbobanken.dk
Ringkøbing Air Foto www.ringkøbingairfoto.dk
Ringkøbing Bygningssnedkeri A/S  
Ringkøbing Entreprenørforretning/Ølstrup vognmandsforretning  
Ringkøbing Fjord Turisme www.visitvest.dk
Ringkøbing Håndbold www.ringkobinghaandbold.dk
Ringkøbing Invest ApS  
Ringkøbing Løve Apotek www.apovest.dk
Ringkøbing-Skjern ErhvervsPark A/S www.rsep.dk
Ringkøbing-Skjern Forsyning www.rsforsyning.dk
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter www.skjernkulturcenter.dk
Ringkøbing-Skjern Museum www.levendehistorie.dk
RM Rustfri www.rm-rustfri.dk
ROFI www.rofi.dk
Runi A/S www.runi.dk
Rusbjergs Dyreterapi  
RAASTED  
Safework ApS www.safework.dk
Salon Inside  
Sanidesk ApS www.sanidesk.dk
SeaSight Davits www.seasight-davits.com
Skjern Bank A/S www.skjernbank.dk
Skjern Elektro ApS www.skjern-elektro.dk
Skjern Håndbold www.skjernhaandbold.dk
Skjern Installationsforretning www.skjernel.dk
Skjern Kiropraktiske Klinik  
Skjern Maskinforretning  
Skjern MotorCykler ApS www.skjernmc.dk
Skjern Papirfabrik www.skjernpaper.com
Skjern Produktionsskole www.rs-ps.dk
Skjern Skilte www.skjern-skilte.dk
Skjern-Tarm Håndværker- og Industriforening  
Skjern-Tarm Liftudlejning og træfældning http://www.liftudlejning.com/
SlettenConsulting  
Slots Kloakservice www.slots-kloakservice.dk
Slots Møbler og Tæpper www.slotmoebler.dk
SMEMEK ApS www.smemek.dk
Solid production a/s www.solidproduction.dk
ST Skoleinventar A/S www.st-skoleinventar.dk
Stampes Elektro A/S www.stampeselektro.dk
Stark Sindberg Tømmerhandel www.stark.dk
Stauning Agro og Stauning Byg www.stauningbyg.dk
Stauning Lufthavn www.stauning-lufthavn.dk
Stauning Maskinstation www.stauning-maskinstation.dk
Stauning Whisky A/S www.stauningwhisky.dk
Stensbo Huse www.stensbohuse.dk
Stoko Plast A/S  
Strandbygaard Grafisk A/S www.strandbygaard.dk
Super Dæk Service ApS www.sds.dk
Svanel  
Sydbank www.sydbank.dk
Søms A/S www.soems.dk
T. Nielsen's entreprenørforretning  
Tarm Bogtryk A/S www.tarm-bogtryk.dk
Tegnestuen Fjordlyst Vestkvisten www.vestkvisten.dk
Tegnestuen Fungerium ApS www.fungerium.dk
Thorup Gruppen www.thorupgruppen.dk
Timan A/S www.timan.dk
Titus Olie og Gas A/S www.titus.dk
Torvin  
TP Kjoler www.tp-kjoler.dk
Trehøje Døre Invest ApS www.trehoeje.dk
Troldholmgaard  
Troldtekt A/S www.troldtekt.dk
Tømmergårdens Tandlæger www.rokketand.dk/
Tømrerfirmaet Overby Byg ApS www.overby-byg.dk
Tømrermester Knud Simonsen  
UddannelsesCenter Ringkøbing-Skjern www.ucrs.dk
Unicon A/S www.unicon.dk
Vagn Henriksen ApS www.vagn-henriksen.dk
Vandteknik Vest www.vandteknik-vest.dk
Vedersø Vildt I/S www.vedersovildt.dk
Ven-to ApS www.ven-to.com
Vestas Aircoil A/S www.vestas.biz
Vestas Manufacturing A/S www.vestas.com
Vestcoach www.vestcoach.dk
VESTDØREN ApS www.vestdoren.dk
Vestfiber ApS www.vest-fiber.com
Vestfisk A/S www.vestfisk.dk
Vestjylland Forsikring www.vestjylland.dk
Vestjyllands Andel www.vja.dk
Vestjysk Droner  
Vestjysk EDB Center Aps www.vestjysk-edb.dk
Vestjysk EL ApS www.vestjyskel.dk
Vestjysk Gymnasium- og HF-kursus www.vgt.dk
Vestjysk Industrilakering www.vilak.dk
Vestjysk Kommunkation  
Vestjysk Landboforening www.vjl.dk
Vestjysk Marketing ApS www.vestjyskmarketing.dk
Vestjysk Smågrisesalg www.grise.dk
Vestjysk Vinimport www.vestjysk-vinimport.dk
vestjyskBANK www.vestjyskbank.dk
Vestpall ApS www.vestpall.dk
Videbæk EDB-service  
Videbæk Energiforsyning www.videnergi.dk
Videbæk Handel & Erhverv www.videbaek-handel.dk
Videbæk VVS ApS www.vvscentret-videbaek.dk
Viftrup Jespersen A/S www.expert.dk
Vinthers www.vinthers.net
Vittrup Gulve www.vittrupgulve.dk
Vogelsang A/S www.vogelsang-as.dk
VP Villy Poulsen A/S www.villypoulsen.dk
VVS Centret Skjern A/S www.vvscentret-skjern.dk
VVS Centret Videbæk A/S www.vvscentret-videbaek.dk
Wassard & Sørensen  
WayToStyling www.waytostyling
WestCoastMX  
Westergaards Hotel ApS www.wgh.dk
Westerland.dk www.westerland.dk
Westjysk Smag ApS www.westjysksmag.dk
Wham Bam Burger ApS  
Wim Finall lvs  
Wima/Solus A/S www.wima.dk
WOW-Park ApS www.wowpark.dk
Yin Yoga Vest  
Zheng Oi IVS www.zhengqiklinik.dk
Økogårdene Skjern Enge apS www.økogårdene.dk
Ørskov A/S www.oerskov.dk
ØSB A/S www.special-beton.dk
Aadum Glasfiber og Dansten www.aadumglasfiber.dk

Private medlemmer

Alexandru Patache
Anders Husted Jakobsen
Andreas Vastrup
Anne Solsø
Bente Dahl-Kristensen
Charlotte Buur Poulsen
Chris Bloch
Claudia Schneidereit
Cristina Cvitanich
Darlene Bautista Hankelbjerg
Else Jensen
Else Pedersen
Gabriel Muset
Hans-Joachim Zilcken
Henrik Nørrum
Jeppe Møberg
Jytte Hinnerup
K. E. Kristensen
Karin Høegsberg
Klaus Ostersen
Knud Bjarne Hansen
Lars Bundgaard
Lars Foged
Lotte Møller
Magnus Kolby
Marianne Dalgaard
Martin Lykke Bach
Masja Lauritsen
Mikael Nielsen
Mikkel Frederiksen
Mikkel Søgaard
Nicklas Jensen
Per Dam
Poul Kjær-Jensen
Rasmus Stenhøj
Rene Thomsen
Sophie Willum Braae
Søren Sylvest Nilausen
Tina Holm Pedersen
Torben Ting Madsen
Valerie Lynn Holeman
Få nyheder i din indbakke
Tilmelding til nyhedsbrev

Du kan læse mere om tilflytterjobordningen her