Medlemmer

10-4 Koncernen www.10-4.dk
3F Ringkøbing-Skjern www.3f.dk
A/S PJP Murer- og Entreprenørforretning www.pjpbyg.dk
Acacia www.acacia.dk
Adventure Park www.adventure-park.dk
Advokatanpartsselskabet Thorninger www.thorninger.dk
Advokatfirmaet Johansen & Bliddal ApS www.paulex.dk
Advokathuset Eegholm www.adv-eegholm.dk
Agro Korn A/S www.agrokorn.dk
AM Leg A/S www.amleg.dk
Andelskassen www.andelskassen.dk
Animal Toys ApS www.animaltoys.dk
Anna Kirk Nørgaard  
Anneberg Transport A/S www.anneberg.net
annidamgaard.dk www.annidamgaard.dk
Annies & Jensens Rengøring ApS www.anniesogjensens.dk
Apollo Media www.apollomedia.dk
Arbejdsmiljøhuset www.am-huset.dk
Arkitektfirmaet Bo Christensen ApS www.bochristensen.dk
Arkitektfirmaet C. Bødtker www.boedtker.dk
Arkitektfirmaet Christian Jeppesen MAA & PAR www.arkitekt-clj.dk
Arla Foods amba Nr. Vium www.arlafoods.com
AS SCAN www.as-scan.com
AS Visuals  
ATN Service www.dracon.dk
Autoforum Ringkøbing A/S www.autoforum.dk
Autogården Videbæk A/S www.autogaarden-videbaek.dk
Autoudlejning Tarm-Ringkøbing  
Balnordic ApS  
BG Murer A/S www.bgmurer.dk
Biogasteknik A/S www.biogasteknik.dk
Bitfabrikken www.bitfabrikken.dk
Bjarne Nielsen Ringkøbing www.bn.dk/kontakt-os/bilhuse-jylland/ford-kia-ringkobing
Blomstersmedjen  
Boldmaskine.dk ApS www.boldmaskine.dk
Bollerup-Jensen A/S www.bollerup-jensen.dk
Bocean  
Borean Innovation A/S www.borean.dk
Bork Autoservice  
Bork Kro www.borkkro.dk
Bork-Hemmet Smede og VVS ApS www.borkvvs.dk
Borris El A/S www.o-j.dk/borris-el/
Borris Karosserifabrik www.borris-karosserifabrik.dk
BOUMATIC A/S www.boumatic.dk
Brandworkz A/S www.brandworkz.dk
Bricky I/S  
Brodersen + Kobborg www.brodersenkobborg.dk
Brolægger & Diamantboring C. Sørensen  
Bugge Blomster www.bugge-blomster.dk
Byensbil ApS www.byensbil.dk
ByLight  
Bøssemager Brian Lauridsen  
Carl C. A/S www.carl-c.dk
Charlotte Bæk ApS www.charlottebaek.dk
CH-Regnskab www.ch-regnskab.dk
ClickStarter A/S www.clickstarter.dk
CoffeeZone J. P. Aarup www.cofeezone.dk
ConSet A/S www.conset.com
Dagbladet Ringkøbing-Skjern www.dagbladetringskjern.dk/
Dahls Maskinfabrik www.dahls-maskinfabrik.dk/
Dana www.dana.dk
Dana-Tank www.dana-tank.dk
DanCenter Søndervig www.dancenter.dk
Dangro Nordic A/S www.dangro.com
Danmarks Center for Vildlaks www.vildlaks.dk
Dansk Afgratingsteknik A/S www.afgratning.dk
Dansk Outlet www.danskoutlet.dk
DanWest Feriehusudlejning A/S www.danwest.dk
De 9 Muser www.de9muser.dk
DeLaval www.delava-spjald.dk
DeLaval ApS www.delaval-skjern.dk
Den Grønne Butik www.tarmflora.dk
Design Solutions www.designsolutions.dk
DH Autooptimering  
Digovision www.digovision.dk
Din arbejdsmiljøpartner www.dinarbejdsmiljøpartner.dk
DK Multi-wear ApS www.billig-arbejdstoj.dk
DK Sandblæsning www.dksandblaesning.mono.net
DOVISTA A/S www.dovista.dk
DYSCON ApS www.dyscon.dk
EagleBurgmann Bredan A/S www.bredan.dk
EDC Ringkøbing www.edc.dk
Edgar Madsen Fiskeeksport & Filetfabrik www.edgarmadsen.dk
Eliés.dk  
Embedded www.etc-embedded.dk
Entreprenør og Anlægsgartner www.brunogreen.dk
Erhvervsskolen Vestjylland www.erhvervsskolenvestjylland.dk
Estate BoligCenter Vestjylland ApS www.estate.dk
EV Metalværk A/S www.evmetal.dk
Event agency starline  
EY Ringkøbing www.ey.com
Faster Andelskasse www.faan.dk
Ferrodan A/S www.ferrodan.dk
Fibo Intercon A/S www.fibointercon.com
Finderup Autoservice www.bentbil.dk
Firmaet Steen Jørgensen ApS  
Fish Pro Denmark A.m.b.A www.fishpro.dk
Fjelstervang Tømrer- og murerfirma ApS www.ftmbyg.dk
Fonden Smedenes Hus   
Foot & Face  
Fotograf Andreas Mortensen www.andreas-mortensen.dk
Frich Kommunikation www.frich.nu
Fungerium www.fungerium.dk
Funkisfood  
G. K. Trådgnist www.gk-traadgnist.dk
Get alive www.getalive.dk
Gibo Plast A/S www.gibo.dk
GL-Byg  
Global Castings Lem A/S www.globalcastings.com
GN Termolux A/S www.gntermolux.dk
GPV International A/S www.gpv.dk
Grand Stories Design www.grandstoriesdesign.dk
Grantland Food www.grantlandfood.dk
GraphicCare www.graphiccare.dk
Green Ejendomme ApS www.greenejendomme.dk
Grene Danmark www.grene.com
GROindefra www.groindefra.dk
Gunpit.dk IVS www.gunpit.dk
Guntex A/S www.guntex.dk
Gåsdal Bygningsindustri A/S www.velux.dk
H. Juul Mikkelsen www.hjuulmikkelsen.dk
Haltek ApS www.haltek.dk
Handelsbanken www.handelsbanken.dk/sdrfelding
Hanne Strebøl  
Hansen & Larsen A/S www.hansenlarsen.dk
HansenGroup A/S www.hansengroup.dk
HARDY  
Hasager Kirk Møllerimaskiner  www.hasager-kirk.dk
Heager Maskinstation www.heagermaskinstation.dk
Hee Entreprise A/S www.hee-entreprise.dk
Hee Transport & Flytteforretning www.hee-flyt.dk
Helle Sørensen  
Herborg Mørtelværk www.herborgmortelvaerk.dk
Hernes.Dk www.hernes.dk
Hippo Kommunikation  
Hoffmann Byg www.hoffmannbyg.dk
Holmsland Klit Golf www.holmslandklitgolf.dk
HOLTEC Automatic - VEST A/S www.holtec.dk
Home Ringkøbing www.home.dk/ringkøbing
Hotel Fjordgården www.fjordgaarden.dk
Hotel Skjern www.hotelskjern.dk
Hotel Smedegaarden www.smedegaarden.dk
HS Tarm A/S www.hstarm.dk
Huset Venture Midtjylland www.husetventure.dk
Husted Communication www.husted-communication.dk
Hvide Sande Fiskeauktion A/S www.danskefiskeaktioner.dk
Hvide Sande Fiskernes Fremtid A/S www.fiskernes-fremtid.dk
Hvide Sande Fodklinik www.hvidesandefodklinik.dk
Hvide Sande Havn www.hvshavn.dk
Hvide Sande Isværk A/S  
Hvide Sande Murerforretning ApS www.hvidesandemurer.dk
Hvide Sande Service Group www.hssg.dk
Hvide Sande Shipyard, Steel & Service www.hvsa.dk
Hvide Sande Skibssmedie A/S www.hvss.dk
Hvide Sande Vodbinderi ApS  
Hydra-Grene A/S www.hydra.dk
Indkøbsforeningen AVANCE www.avance-hvidesande.dk
Ingeniørfirmaet Lund  
Ingeniørgruppen Vestjylland www.ingeniorgruppen.dk
Ingeniørkontor Vest www.ingvest.dk
insikt www.insikt.dk
IT Consult www.facebook.com/perjacobsen.du/
ITC - Industriel Teknologi Center for Ringkøbing-Skjern Kommune F.m.b.a.  
Iversen Advokatfirma www.iversenadvokat.dk
Jacobsen & Winding A/S www.jacobsen-winding.dk
Jakobsen International ApS  
Jens & Mads Frich I/S  
Jens Ove Hansen, Tømrer & Bygningssnedker ApS www.j-o-h.dk
JKS A/S www.jks.dk
Jobteam - Herning www.jobteam.dk
JSB Plast A/S www.jsbplast.dk
Jyllands Park Zoo www.jyllandsparkzoo.dk
Jysk Svømmebads-Teknik A/S www.jst.dk
Jyske Bank www.jyskebank.dk
Jørn Deleuran Fotografi www.jorndeleuran.dk
K. Køleteknik V. M. Faartoft  
K. P. Komponenter www.kpkomponenter.dk
Kallehauge Pels  
Kallesøe Machinery A/S www.kallesoe-as.dk
Kavli A/S www.kavli.dk 
Kdmanagement v/Kaj Damgaard  
Keilberg Smykker www.keilbergsmykker.dk
KH Automobiler A/S www.khautomobiler.dk
Kjærs Sliberi  
Kjær's Tømrer & Snedker ApS www.kjaers-blaakilde.dk
Kloster Design/Charly's Café ApS www.klosterdesign.com
Kokoro Sushi I/S  
Konsulentfirmaet H. C. Vestergaard ApS www.hcvestergaard.dk
Kontorassistancen/Dejbjerg Wellnes www.dejbjerg-wellness.dk
Kostakademiet www.kostakademiet.dk
Kræs Butik - Café - Restaurant www.cafekraes.dk
KSB Broderi www.ksb-broderi.dk
KVA Vind A/S www.kva-vind.dk
Kvalitetsflow www.kvalitetsflow.dk
Købstædernes Forsikring www.kab.dk
Landia A/S www.landia.dk
Landmand Henrik Hindbo  
Landudviklerne IVS www.landudviklerne.dk
Langsand Laks AS www.langsandlaks.dk
Larsen Autoindretning I/S www.larsenautoindretning.dk
Laubjergs Planteskole ApS www.laubjergs-rosenhave.dk
Laugesens Have www.laugesenshave.dk
Lederne Midt-Vest www.lederne.dk
Lem Beslagfabrik A/S www.lem-beslagfabrik.dk
Lem Hallen www.lem-hallen.dk
Lem VVS  ApS www.lemvvs.dk
Lene Andersen ApS www.lene-andersen.dk
Lighthouse Photo www.lighthousephoto.dk
Lilletræ.dk www.lilletrae.dk
Lindegårdens Økobrug v. Bent & Annegrethe Skals  
Lingo Dan  
LO Ringkøbing www.lo-ringkoebingfjord.dk
Local Energy A/S www.localenergy.dk
Lone's Hjemmeservice  
Lumitech ApS www.lumitech.dk
LUNALUX Aps  
Lundgaard Smedie www.lundgaardsmedie.dk
Mab Consult  
Malerfirmaet Pallesen  
Markise & Kalechesmeden www.m-ks.dk
Markservice  
Martinsen www.martinsen.dk
Mavens Mirakel www.mavensmirakel.dk
Metal Ringkøbing-Skjern www.danskmetal.dk
Midt West Rengøring ApS www.midt-west.dk
Midtvest Tømrer  
Mikkel "De smarte pigers butik" www.mikkelskjern.dk
MillPart A/S www.millpart.dk
Mil-Tek A/S www.miltek.dk
Miss Q Univers www.missqunivers.dk
Modelgården www.modelgaarden.dk
Mogms  
Multiservice/Jeppe Sand  
Natur-tid www.natur-tid.dk
Neusight www.neusight.dk
Niels Chr. Poulsen   
Noe & Kirkegaard A/S www.noe-kirkegaard.dk
Nordic Nights  
Nordic Tech Solutions ApS www.nordictechsolutions.dk
Nordsø Fisk - Hvide Sande ApS  
Novasol AS www.novasol.com
Nr. Bork Keramik www.inge-m.com
Nykredit  www.nykredit.dk
Onecollection A/S www.onecollection.com
Orbital www.orbital.dk
Orla Hansen A/S www.orlahansen.dk
Park Trac www.parktrac.dk
Partner Revision www.partner-revision.dk
Partner Revision www.partner-revision.dk
Peters Stenhuggeri www.petersstenhuggeri.dk
Peugeot Ringkøbing G. Bech-Hansen A/S www.peugeot
PG Industri www.pgindustri.dk
Pilgaard Regnskabservice www.pilgaard-regnskabsservice.dk
PK Consulting  
Plast Profilen A/S  
Pode Plast www.podeplast.dk
PriceWaterhouseCoopers www.pwc.dk
Pro El-Teknik www.lem-el.dk
Procesfabrikken www.procesfabrikken.dk
Pronamic www.pronamic.com
PROVIA a/s www.provia.dk
Psykologisk Rådgivning Grete Karlsen  
PTI A/S www.pti-as.dk
Pure Performance Fitness ApS www.pureperformancefitness.dk
Radio Max www.radiomax.dk
RAH A/S www.rah.dk
Raintree www.raintree.dk
Restaurant Pakhuset www.pakhuset-skjern.dk
Ret & Råd www.ret-raad.dk
Revisionsfirmaet Chr. Knudsen www.chr-knudsen.dk 
Revisionsfirmaet Per Jacobsen www.pjrevision.dk
Revisionskontoret i Videbæk A/S www.riv.dk
RG Products  
RI 3 ejendomme www.RI3.dk
Ringkjøbing Håndværker- og Industriforening www.ringhi.dk
Ringkjøbing Landbobank www.landbobanken.dk
Ringkøbing Air Foto www.ringkøbingairfoto.dk
Ringkøbing Bygningssnedkeri A/S  
Ringkøbing Entreprenørforretning/Ølstrup vognmandsforretning  
Ringkøbing Fjord Turisme www.visitvest.dk
Ringkøbing Håndbold www.ringkobinghaandbold.dk
Ringkøbing Invest ApS  
Ringkøbing Løve Apotek www.apovest.dk
Ringkøbing-Skjern ErhvervsPark A/S www.rsep.dk
Ringkøbing-Skjern Forsyning www.rsforsyning.dk
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter www.skjernkulturcenter.dk
Ringkøbing-Skjern Museum www.levendehistorie.dk
RM Rustfri www.rm-rustfri.dk
ROFI www.rofi.dk
Runi A/S www.runi.dk
Ryddeskov Design & Interiør  
Safework ApS www.safework.dk
Salon Inside  
Sanidesk ApS www.sanidesk.dk
SeaSight Davits www.seasight-davits.com
Skjern Bank A/S www.skjernbank.dk
Skjern Elektro ApS www.skjern-elektro.dk
Skjern Håndbold www.skjernhaandbold.dk
Skjern Installationsforretning www.skjernel.dk
Skjern Kiropraktiske Klinik  
Skjern Maskinforretning  
Skjern MotorCykler ApS www.skjernmc.dk
Skjern Papirfabrik www.skjernpaper.com
Skjern Produktionsskole www.rs-ps.dk
Skjern Serigrafi www.skjern-serigrafi.dk
Skjern Skilte www.skjern-skilte.dk
Skjern Zoneterapi www.skjern-zoneterapi.dk
Skjern-Tarm Håndværker- og Industriforening  
Skjern-Tarm Liftudlejning og træfældning http://www.liftudlejning.com/
Skaarup  
SlettenConsulting  
Slots Kloakservice www.slots-kloakservice.dk
Slots Møbler og Tæpper www.slotmoebler.dk
SMEMEK ApS www.smemek.dk
Solid production a/s www.solidproduction.dk
ST Skoleinventar A/S www.st-skoleinventar.dk
Stampes Elektro A/S www.stampeselektro.dk
Stark Sindberg Tømmerhandel www.stark.dk
Stauning Lufthavn www.stauning-lufthavn.dk
Stauning Maskinstation www.stauning-maskinstation.dk
Stauning Whisky A/S www.stauningwhisky.dk
Stensbo Huse www.stensbohuse.dk
Stjernholm A/S www.stjernholm.dk
Stoko Plast A/S  
Strandbygaard Grafisk A/S www.strandbygaard.dk
Super Dæk Service ApS www.sds.dk
Sydbank www.sydbank.dk
Søms A/S www.soems.dk
T. Nielsen's entreprenørforretning  
Tarm Bogtryk A/S www.tarm-bogtryk.dk
Tegnestuen Fjordlyst Vestkvisten www.vestkvisten.dk
Theart Kunstterapi www.theart.dk
Thorup Gruppen www.thorupgruppen.dk
Timan A/S www.timan.dk
Titus Olie og Gas A/S www.titus.dk
Torvin  
Trehøje Døre Invest ApS www.trehoeje.dk
Troldtekt A/S www.troldtekt.dk
Tømmergårdens Tandlæger www.rokketand.dk/
Tømrerfirmaet Overby Byg ApS www.overby-byg.dk
Tømrermester Knud Simonsen  
UddannelsesCenter Ringkøbing-Skjern www.ucrs.dk
Vagn Henriksen ApS www.vagn-henriksen.dk
Vandteknik Vest www.vandteknik-vest.dk
Vedersø Vildt I/S www.vedersovildt.dk
Ven-to ApS www.ven-to.com
Vestas Aircoil A/S www.vestas.biz
Vestas Manufacturing A/S www.vestas.com
Vestcoach www.vestcoach.dk
VESTDØREN ApS www.vestdoren.dk
Vestfiber ApS www.vest-fiber.com
Vestfisk A/S www.vestfisk.dk
Vestjylland Forsikring www.vestjylland.dk
Vestjylland IT & Web IVS www.vestjyllanditweb.dk
Vestjyllands Andel www.vja.dk
Vestjysk Droner  
Vestjysk EDB Center Aps www.vestjysk-edb.dk
Vestjysk EL ApS www.vestjyskel.dk
Vestjysk Gymnasium- og HF-kursus www.vgt.dk
Vestjysk Industrilakering www.vilak.dk
Vestjysk Kommunkation  
Vestjysk Landboforening www.vjl.dk
Vestjysk Marketing ApS www.vestjyskmarketing.dk
Vestjysk Smågrisesalg www.grise.dk
Vestjysk Vinimport www.vestjysk-vinimport.dk
vestjyskBANK www.vestjyskbank.dk
Vestpall ApS www.vestpall.dk
VICTOR ENERGY ApS www.victor-energy.com
Videbæk EDB-service  
Videbæk Energiforsyning www.videnergi.dk
Videbæk Handel & Erhverv www.videbaek-handel.dk
Videbæk VVS ApS www.vvscentret-videbaek.dk
Viftrup Jespersen A/S www.expert.dk
Vinthers www.vinthers.net
Vittrup Gulve www.vittrupgulve.dk
Vogelsang A/S www.vogelsang-as.dk
VP Villy Poulsen A/S www.villypoulsen.dk
VVS Centret Skjern A/S www.vvscentret-skjern.dk
VVS Centret Videbæk A/S www.vvscentret-videbaek.dk
Vølund Varmeteknik A/S www.volundvt.dk
Wassard & Sørensen  
WestCoastMX  
Westergaards Hotel ApS www.wgh.dk
Westerland.dk www.westerland.dk
Westjysk Smag ApS www.westjysksmag.dk
Wim Finall lvs  
Wima/Solus A/S www.wima.dk
WOW-Park ApS www.wowpark.dk
Zheng Oi IVS www.zhengqiklinik.dk
Økogårdene Skjern Enge apS www.økogårdene.dk
Ørskov A/S www.oerskov.dk
ØSB A/S www.special-beton.dk
Aadum Glasfiber og Dansten www.aadumglasfiber.dk

 

Private medlemmer

Alexandru Patache
Amir Odzackic
Anders Husted Jakobsen
Anders Svanborg
Andreas Vastrup
Kostvejleder Anna Bille
Anne Solsø
Brian Krarup Jensen
Carsten  Leidesdorff Skov
Charlotte Buur Poulsen
Christoffer Andersen
Claudia Schneidereit
Divina Lapitan
Else Jensen
Frederikke Therkelsen
Hans Christian Holm Gravengaard
Hans-Joachim Zilcken
Heidi Jeppesen
Henrik Nørrum
Inger Kirkegaard
Jeppe Møberg
Julie Schmidt Matthisen
Jytte Hinnerup
K. E. Kristensen
Knud Bjarne Hansen
Kristian Gade Andersen
Lars Bundgaard
Lars Rahbek
Lasse Brogaard
Lene Feldborg
Lotte Møller
Magnus Kolby
Masja Lauritsen
Mikael Nielsen
Nicklas Jensen
Poul Kjær-Jensen
Søren Sylvest Nilausen
Tine Koed Thomsen Fragkiskatos
Torben Ting Madsen
Valerie Lynn Holeman
Få nyheder i din indbakke
Tilmelding til nyhedsbrev

Du kan læse mere om tilflytterjobordningen her